niedziela, 22 stycznia 2012

"GONE. Faza druga: Głód", Michael Grant

FAZA DRUGA: GŁÓD
Faza Druga: Głód to kolejna, i tym razem druga jak mówi nam tytuł, część serii GONE. Jej autorem jest Michael Grant.

Od rozpoczęcia ETAPU minęły trzy miesiące. W tym czasie w Perdido Beach i okolicy wiele się wydarzyło. Konflikt między miejscowymi, a dzieciakami z Coates wciąż się nasila. Jest też coraz mniej żywności - po napadzie na sklep, zapasy znacząco się zmniejszyły. Starający się wszystko ogarnąć Sam Temple ma teraz wszystkiego dość. Niech każdy radzi sobie sam. Co go obchodzą głodujące dzieciaki, bunty, kłótnie rodzeństw? Nic. Problem w tym, że nikogo nic to nie obchodzi. Stara się więc razem z Astrid, Edilio oraz Quinnem znajdować wyjścia z sytuacji. W tym samym czasie, Albert, do niedawna zajmujący się tylko i wyłącznie swoim "biznesem", zaczyna interesować się gospodarką miasteczka. Otwiera też klub, gdzie bawi się większość dzieciaków. Ciemność również robi swoje - opętała już Caine, Drake'a a także Uzdrowicielkę-Lanę. Rozpoczyna się też walka, między "normalnymi" i "odmieńcami"...

Głód, to ciekawa część nie tylko ze względu na ogólną tematykę książki. Autor wprowadza i przedstawia nowe postacie - bardzo intrygujące. Rozwinął też opisy "mocy" jakie posiadają bohaterowie. Oprócz tego, akcja mniej skupia się już na Samie(chociaż jeśli o to chodzi nadal jest go wiele). Znajduje się tu więcej momentów które dzieją się w tym samym czasie, co przygody innych. Niepokój panuje wszędzie, wkradając się do umysłu każdego...

Muszę przyznać, że druga część podobała mi się bardziej od pierwszej - oczywiście, może dlatego że już oswoiłam się z bohaterami? Możliwe. Ale przede wszystkim, w tej części są bardziej porywające przygody, czego skutkiem z mojej strony była "niemoc" oderwania się od książki. ;) Znajdują się tu też momenty gdzie prawie zaczęłam ryczeć(patrz, prawie końcówka książki), ale cóż, taki już mój los.
Więc w skrócie: jeżeli nie wciągnęła was zbytnio część pierwsza, to dajcie jeszcze jedną szansę tej serii, sięgając po część drugą. Nie będziecie żałować.


"Tego dnia, uświadomił sobie podstawową prawdę: inni nie mogą cię usidlić, usidlić może cię tylko twój własny strach. Sprzeciwisz się, to wygrasz."
9/10

Tytuł: GONE. Faza druga: Głód
Autor: Michael Grant
Wydawnictwo: Jaguar

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze wiele dla mnie znaczą - dlatego pozostaw po sobie ślad, proszę :)