piątek, 15 czerwca 2012

"SuperQuiz Zwierzęta" Kapitan Nauka
A co ty wiesz o zwierzętach?


Tytuł: SuperQuiz Zwierzęta. Kapitan Nauka
Wydawnictwo: EDGARD

SuperQuiz Zwierzęta dostałam, można by rzec - przy okazji. Czy żałuję, mojego wyboru? Nie. Czemu? Bo uświadomiłam sobie, jak mało wiem, a jak wiele wiedzieć powinnam. Ale zaraz, o czym mowa...

SuperQuiz Zwierzęta to jak widać na załączonym obrazku, mały quiz pod postacią notatnika ' na kółkach'. Zawiera mnóstwo zagadek - około 150. Jednak zanim na ową zagadkę odpowiemy, należy przeczytać - samemu, lub dziecku - krótki tekst dotyczący danego zwierzęcia. Opisy te nie są długie, wręcz przeciwnie. Zwierzęta (wraz z ilustracjami) są ciekawie przedstawione, dowiadujemy się o nich najważniejszych, jak i najciekawszych informacji. Tak więc idąc za pierwszym przykładem, którym jest gepard: "[...] to jedyny kot, który nie potrafi chować pazurów"(ciekawostka), "[...] Jego supermoce to bystry wzrok i szybkość" (ciekawe przedstawienie, a słówko supermoce wpada w ucho dziecka, i potrafi je nieźle zainteresować), "[...] Na krótkich dystansach potrafi rozpędzić się nawet do 120 km na godzinę!" (podstawowa, najważniejsza informacja). Następnie karteczkę przewracamy na drugą stronę, i oto mamy pytania:
" Gepard to: 
a) kot spokrewniony z antylopą.
b) szybki krótkodystansowiec.
c) leniwy drapieżca, który czeka aż ktoś mu upoluje obiad. "


No i jak, znacie już odpowiedź? Jestem pewna że tak, jeśli tylko uważnie przeczytaliście drugi akapit. Młodsza z mojej rodziny zareagowała: "Oczywiście że b, przecież nie jestem głupia!" Tym samym zaczęłam ją podpuszczać, że następnych nie da rady... I sama się wciągnęłam! 
Naprawdę, niewiele potrzeba. Wystarczy sobie przeczytać, a potem odpowiedzieć i sprawdzić. Nic prostszego, i nic... ciekawszego! :)
Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej:
SuperQuiz Zwierzęta zawiera:

 • ciekawostki przyrodnicze i zoologiczne
 • przydatne definicje i pojęcia
 • wyjątkowe zwierzęta i ich zwyczaje
 • największe ssaki, najmniejsze ryby, i inne rekordy
A to wszystko na kolorowych stronicach, opatrzonych ślicznymi zdjęciami oraz rysunkami. :)
Serdecznie zapraszam do zabawy z tym quizem - można miło spędzić czas z najbliższymi, tym samym ucząc się wielu pożytecznych rzeczy :)Za możliwość zabawy z SuperQuizem Zwierzęta serdecznie dziękuję wydawnictwu EDGARD!
13 komentarzy:

 1. drapieżny kot spokrewniony z antylopą :D aaahaha :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie quizy są strasznie fajnie. Sama miałam podobne kiedy byłam młodsza, a teraz wykorzystuję je, gdy jeżdżę jako wychowawca na kolonie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wątpię, że jest to dobry sposób na zabawienie najmłodszych :)

   Usuń
 3. Heh, muszę kupić mojemu siostrzeńcowi ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo fajna pozycja
  już widzę, jak się mojej córce zaświeciłyby się oczka, jakby coś takiego zobaczyła :D

  OdpowiedzUsuń
 5. O, muszę siostrze kupić, bo w samolocie nie da mi spokojnie poczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zostałaś zaproszona do udziału w nowej zabawie.
  Szczegóły na moim blogu.

  OdpowiedzUsuń
 7. foori, Larysa, Marcepankowa, Miłośniczka Książek, santana, Karla - uważam że to świetny pomysł na prezent, naprawdę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam, że w życiu nie spojrzałabym na ten quiz, gdyby nie twoja opinia. Po takiej recenzji z przyjemnością kupię bratu, a i sama trochę skorzystam:)

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze wiele dla mnie znaczą - dlatego pozostaw po sobie ślad, proszę :)