piątek, 22 czerwca 2012

"Oszukując przeznaczenie. Co rządzi twoim losem", Dr Ruediger DahlkeNie wszystko jest takie, jak się wydaje...
Tytuł: Oszukując przeznaczenie. Co rządzi twoim losem
Autor: Dr Ruediger Dahlke
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Ilość stron: 360

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co rządzi twoim losem? Czy np. to, że spotkałeś na ulicy znajomego, o którym myślałeś wczoraj, a dawno go nie widziałeś, to przypadek? Czy uważasz że to, co 'ciągnie' Cię do Twojej drugiej połówki może mieć jakieś wytłumaczenie? Otóż ja wiem, że tak, i zamierzam Ci to trochę przybliżyć. Ale wiadomo, nie aż tak jak książka...

Oszukując przeznaczenie to książka, dzięki której dowiemy się, że ' ciągnie swój do swego ' to taka sama prawda, jak i ' przeciwieństwa się przyciągają' ? Wszystko to, co rządzi naszym losem, to tak naprawdę prawa rezonansu i polaryzacji.

Na wstępie przyznam, że książka do łatwych nie należy. Sprawiało mi czasem trudność czytanie jej, ponieważ bez znajomości fachowych terminów, tak naprawdę gubiłam się w tym wszystkim. Po pewnym czasie, zaczęłam jednak ją w pewien sposób rozumieć, co dało nawet dobre efekty. Również ze względu na to, że autor pisze o luźnych sprawach, wtłaczając pomiędzy nie ważne informacje, czytanie stawało się trudniejsze. Jednym może wydawać się, iż to dobrze - bo łatwiej się czyta. Mi zdecydowanie to przeszkadzało w skupianiu się, bo jak powszechnie wiadomo - jeśli jest coś luźniejszego, to już nie czyta się z taką ogromną uwagą jak tego, na czym trzeba się skupić żeby zrozumieć.

Niemniej jednak, książka sama w sobie jest ciekawa. Autor stara się nas nie zanudzać, i zapewne po to są te luźne teksty. Ponadto, gdzieniegdzie w książce znajdziemy ciekawe ilustracje. Możemy też zapoznać się z różnymi zestawieniami, statystykami, porównaniami... Jednym zdaniem? Nie da się nudzić.

Pisząc recenzję, zastanawiałam się, komu mogę polecić taką książkę. Więc... na pewno maniakom: osobom lubiącym tego typu rzeczy. Z pewnością też czytelnikom, którzy nie lubią się nudzić, i kochają dowiadywać się nowych rzeczy. Ta pozycja jest idealna, gdy mamy trochę więcej wolnego czasu, np. zbliżające się wakacje. I w dodatku myślę, że nie da się jej nie polubić... :)

Za możliwość sprawdzenia, co rządzi moim losem, serdecznie dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii! :)
11 komentarzy:

 1. wydaje się być interesującą pozycją :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako że jestem "maniaczką", to chętnie sięgnę po tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam na swojej półce, więc niedługo sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka ciekawska ze mnie osóbka, więc może mi się spodobać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety, takich książek nie trawię. Nie sięgnę na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tematyka zupełnie nie moja. Nie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 7. Aż z chęcią przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje się całkiem ciekawa, więc może po nią sięgnę :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Wydaje się całkiem ciekawa, ale raczej nie jest to książka dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książki tego wydawnictwa to kompletnie nie moje klimaty. Zupełnie nie interesuję się tą tematyką ;)

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze wiele dla mnie znaczą - dlatego pozostaw po sobie ślad, proszę :)