sobota, 9 czerwca 2012

"ANGIELSKI Najważniejsze idiomy Przykładowe zdania Ćwiczenia Testy", wyd. Edgard

Rozwijaj siebie, ćwicz język!


Tytuł: ANGIELSKI Najważniejsze idiomy Przykładowe zdania Ćwiczenia Testy
Wydawnictwo: EDGARD
Ilość stron: 208Czy uczycie się języków obcych? Jestem pewna że większość z was odpowiedziałaby twierdząco. A w jaki sposób to robicie? Tylko w szkole? W takim razie może chcielibyście szkolić swój język także w domu? To takie proste! Wystarczy nabyć jeden z podręczników, i gotowe.
Jednak dzisiaj nie mam dla was podręcznika z gramatyką, ani słówkami. Dziś skupimy się na angielskich idiomach, ich praktycznemu zastosowaniu, oraz co najważniejsze - ćwiczeniu ich. Jak? Zaraz się przekonacie!

Powiedzmy sobie najpierw, czym są idiomy? Cóż, to wyrazy, lub co częściej - wyrażenia, które rozumiane w sposób dosłowny nie mają żadnego sensu, specyficzne dla danego języka. Tłumacząc np. z angielskiego na polski, wygląda to tak: np. it rains cats and dogs (dosł. pada kotami i psami) - oznacza leje jak z cebra.
Niestety teraz mam dla was złą wiadomość - na idiomy nie ma innego sposobu, jak tylko nauczyć ich by heart (na pamięć).

A teraz kilka zdań o samej książce, i o tym co zawiera. Mianowicie: w książce znajdziecie spis treści, dzięki któremu dowiadujemy się, iż nauka iść będzie tematycznie. Mam na myśli idiomy podzielone na takie tematy jak edukacja, zdrowie, miłość, praca, życie codzienne... wymieniać by długo, gdyż rozdziałów takowych mamy 30. W każdym z nich napisane są idiomy wraz z ich wyjaśnieniami a także przykładowym użyciem. Dla mnie to duży plus, gdyż wielu z nich nie wiedziałabym jak mam użyć. ;) Następnie mamy ćwiczenia dzięki którym możemy sprawdzić jak wiele nam zostało, a ile z nich musimy jeszcze powtórzyć. I tak ogólnie, gdy przerobimy książkę bardzo uważnie, w głowie zostanie nam ponad 800 idiomów na każdą okazję :)
Na końcu książki możemy za to znaleźć testy, a zaraz po nich klucze z odpowiedziami. Więc... wszystko pod kontrolą, nie pomylisz się!

Właśnie naszła mnie myśl, że książka ta byłaby świetnym połączeniem z fiszkami na których są idiomy. Gdyby tak najpierw przerobić książkę, a potem fiszki? Wydaje mi się to świetnym pomysłem! :)

Co po zapoznaniu książki mogę powiedzieć o sobie używając idiomów? Hmm... I'm a bookworm, and you're too! 
Za możliwość stałego doskonalenia swoich umiejętności językowych serdecznie dziękuję wydawnictwu EDGARD!
14 komentarzy:

 1. Zawsze chciałam uczyć się angielskiego, ale niestety nie było mi to dane... w szkole miałam inne języki =.= Tak czy siak kiedyś nauczę się sama [mam nadzieję...] i wówczas tego typu pozycje mi się przydadzą ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie kiedyś tylko już - zabieraj się :)

   Usuń
 2. Świetna pozycja! Niestety nie miałam z nią jeszcze kontaktu, ale mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyda mi się tak książka w przygotowaniu to matury :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne książki ma to wydawnictwo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szukam właśnie od jakiegoś czasu jakiejś fajnej książeczki z idiomami, może to jest właśnie to :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj, przydałaby mi się ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie uczę się idiomów poprzez fiszki, ale książka też się przyda ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie sobie sprawię tą książkę. ;3

  OdpowiedzUsuń
 9. Może po wakacjach się skuszę. Aktualnie mam dość nauki w każdej formie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Hm... Ciekawa pozycja. Muszę zerknąć, czy nie maja przypadkiem do francuskiego takiej. Kupiłam ostatnio podobną, ale z innego wydawnictwa i trochę mnie zawiodła, a idiomy, to przydatna rzecz... :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam już kilka książek do nauki angielskiego z tego wydawnictwa i każda bardzo przypadła mi do gustu :) Kocham idiomy, więc chętnie zapoznałabym się z tą ;D

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze wiele dla mnie znaczą - dlatego pozostaw po sobie ślad, proszę :)