środa, 26 września 2012

"Rosyjski Gramatyka", wyd. EdgardUczę się języków!Tytuł: ROSYJSKI Gramatyka
Wydawnictwo: EDGARD
Ilość stron: 230


Zapewne każdy z was, uczył się (a może wciąż się uczy?) języków obcych. Najczęściej jest to angielski, jednakże w dobie dzisiejszej potrzeby komunikacji międzynarodowej, musimy umieć więcej języków. Oczywiście można zakładać że większość mówi już w języku angielskim, ale nie bądźmy aż takimi optymistami! Wyjeżdżając (np.) do Rosji, porozumiewać się będziemy zapewne nie tylko z osobami wykształconymi, ale też tymi mniej. I właśnie w takich sytuacjach potrzebujemy znajomości kolejnego języka. Dlaczego więc nie miał by to być język rosyjski? W końcu Rosja jest niedaleko nas, więc możemy go potrzebować. Zakładając zatem że zgadzacie się ze mną, zachęcam was do dalszej lektury. A o czym rozmawiamy? Ano o Rosyjskiej gramatyce! 


Zgodnie z powyższymi słowami, przedstawiam wam (ta dam, ta dam...) ROSYJSKI GRAMATYKA!
Jak można przeczytać na okładce, jest to ni mniej ni więcej, tylko "Praktyczne repetytorium z ćwiczeniami dla początkujących i zaawansowanych". A ja zgadzam się z tym w stu procentach.
Całe repetytorium, podzielone mamy na działy. Zgodnie ze zdaniem "[...] dla początkujących [...]", zaczynamy od najprostszych tematów, jakimi w tym przypadku są:
* Alfabet - pisownia, wymowa i przykłady
* Rzeczowniki (Pisownia rzeczowników, liczba, rodzaj, itp.)
* Czasowniki
I tak dalej, dalej i dalej :) Dotąd aż wiemy wszystko o gramatyce rosyjskiej. ;)
Jednak sucha teoria nie jest kluczem do sukcesu. Dlatego też mamy tutaj wiele ćwiczeń, które pozwolą uporządkować i usystematyzować zdobytą przez nas wiedzę.

Ogólnie rzecz ujmując, uważam że te repetytorium posiada wszystko, co posiadać powinno :) Myślę że każdy znajdzie coś dla siebie - i początkujący i zaawansowany. Wszystko zostało bardzo czytelnie i zrozumiale wytłumaczone, dlatego też uważam, że nie będzie problemu ze zrozumieniem.

Jak głosi okładka, repetytorium przygotuje nas do różnych egzaminów, może służyć jako powtórka :)
Ciekawą rzeczą są też tablice - koniugacyjne i deklinacyjne :) Myślę że to spore ułatwienie, nie trzeba buszować po internecie czy innych źródłach, ucząc się z tej książki :)

To tyle. Jak widzicie serdecznie polecam wam tą pozycję! :)


Za możliwość nauki języka rosyjskiego, serdecznie dziękuję wydawnictwu EDGARD!


7 komentarzy:

 1. Takie repetytorium przydałoby mi się, rosyjskim nie pogardzę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Rosyjski mnie na razie nie interesuje, ale mam ten tytuł do angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego i bardzo sobie chwalę! Świetne tytuły ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niby rosyjski powinien być prosty, bo taki podobny do polskiego, ale to chyba jedyny język z którym miałam kłopoty. Całe szczęście już przestaje się go uczyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. o matko :) uczyłam się w moich czasach w podstawówce tego języka przez hmmm.... 5 lat? potem kolejne 4 lata w LO... [stary system szkolnictwa], a teraz od 10 lat nim nie władam... ciekawe, ile pamiętam :P

  OdpowiedzUsuń
 5. W liceum nie przepadalam za moją nauczycielką z rosyjskiego, więc mam jakiś uraz do tego języka ; p

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nigdy nie uczyłam się rosyjskiego i jakoś mnie do tego nie ciągnie. Myślę, że lepiej uczyć się języków, którymi można posługiwać się w więcej niż jednym kraju. Poza tym rosyjski byłby dla mnie za trudny, dlatego podziwiam tych, którzy nim władają. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rosyjskiego uczyłam się dwa lata w podstawówce, jednak nie mogę powiedzieć, żebym cokolwiek potrafiła ;)

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze wiele dla mnie znaczą - dlatego pozostaw po sobie ślad, proszę :)