piątek, 9 marca 2012

"Magia ochronna w praktyce", Ellen Dugan
Rytuały i przestrogi czyli jak się bronić!


Tytuł: Magia ochronna w praktyce
Autor: Ellen Dugan
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Ilość stron: 273"Szczepimy się, pijemy tran i łykamy witaminy aby uniknąć chorób. Co jednak robimy żeby zabezpieczyć się przed tzw. złym okiem?"*

Jeśli szukasz pomocy dotyczącej metapsychicznych ataków, chcesz poznać swój dar, lub po prostu dowiedzieć się czegoś nowego o magii ochronnej, ta jest to książka właśnie dla Ciebie.

Książka Magia ochronna w praktyce może być naprawdę ciekawą książką, dla osób interesujących się tą tematyką. Jednak zupełnie "nowi" w tym temacie też się odnajdą - wszystko jasno i klarownie wytłumaczone, żadnych problemów. Na samym początku, jest małe wprowadzenie - to, co uważam za bardzo ważne w tego typu książkach. Krótki wstęp, i witam w świecie świadomości metapsychicznej i czarostwa.

Jak podkreśla autorka, bardzo ważne jest to, aby w ogóle poznać swoje metapsychiczne zdolności. Otóż każdy ma inne zdolności - choć ja, swoje własne sprecyzowałam dość jasno, to np. moja koleżanka miała problem, gdyż miała po trochu z każdego daru. W sprecyzowaniu, pomogą wam quizy umieszczone w książce. Następnie są wyjaśnione mocne, i złe strony jakie płyną z posiadania poszczególnych zdolności. Ponadto, książka zawiera wiele praktycznych porad, jak radzić sobie z niektórymi zagrożeniami. Wyjaśnione jest tam również skąd ataki te mogą płynąć - czy słyszeliście o czymś takim jak emocjonalny wampir? Nie? No to proszę przeczytać, bo to on może być przyczyną wielu waszych niepowodzeń!

Jak głosi okładka (która zresztą nie przypadła mi do gustu), znajdują się też rytuały, i zaklęcia. Ja osobiście ich nie praktykowałam(brakuje mi potrzebnych przedmiotów), ale myślę że warto. Kilka świec nikomu nie zaszkodzi, a jeśli by pomogło, to czemu nie? A same zaklęcia czytałam z ciekawością(a co, może i tak mi pomogą?^^ )

To, co bardzo najbardziej podobało mi się w książce, to historyjki przytaczane przez autorkę. Świetnie uzupełniało się to z resztą "poradnikowych" rad, i pozwalało odetchnąć. Niektóre były pouczające, drugie śmieszne. Muszę przyznać że umilało to czas.
Poza tym, jest wiele przydatnych rad (nie tylko tych dotyczących magii, ale też tych o podłożu psychologicznym."Nauczenie się, jak komunikować swoje potrzeby oraz oczekiwania względem innych może być nieocenionym narzędziem w mentalnej obronie i magii ochronnej."

6,5/10

Za możliwość przeczytania książki, serdecznie dziękuję wydawnictwu  Studio Astropsychologii!* opis znajdujący się na tylnej okładce. 


8 komentarzy:

 1. Czytałam, całkiem fajny poradnik ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś się interesowałam takimi carami ;D Magia...czarownice, wiedźmy. W sumie... dalej lubię paranormal więc jak znajdę w bibliotekę to się na nią skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach, a nawet chyba czekam teraz od wydawnictwa :D

  OdpowiedzUsuń
 4. To na pewno coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno nie sięgnę po tę książkę. W czary w ogóle nie wierzę i uważam je za totalną głupotę.
  P.s. Również lubię książki z wojną w tle :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wierzę w magię i inne te sprawy, więc raczej nie przeczytam.
  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hah, interesujące :d Chyba przeczytam, lubię takie książki.

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze wiele dla mnie znaczą - dlatego pozostaw po sobie ślad, proszę :)