poniedziałek, 7 maja 2012

"Wielka gramatyka języka angielskiego", Edgard
Gramatyka - poznaj język od podszewki
Tytuł: Wielka gramatyka języka angielskiego
Wydawnictwo: Edgard
Ilość stron: 398


Wielka Gramatyka języka angielskiego jak głosi okładka, przygotuje nas do czego tylko zapragniemy: egzaminu gimnazjalnego, matury, FCE, CAE, czy nawet na klasówkę lub zaliczenie. Jest przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i z językiem nieco już zaznajomionych. Zdecydowanie mogę stwierdzić, że każdy powinien po nią sięgnąć. Jest to jeden z najlepszych podręczników do gramatyki angielskiej dostępny na rynku, co zdecydowanie mogę potwierdzić, gdyż ja z książką tą się już zapoznałam! :)


Czym jest Wielka gramatyka języka angielskiego? Przede wszystkim, podręcznikiem. Tak, posiada bardzo dobrze wytłumaczone tematy i działy, nic nie jest pominięte. Są to zarówno czasy gramatyczne jak Present Perfect, strona bierna, konstrukcje typu used to, stopniowanie przymiotników, zaimki, mowa zależna, zdania przydawkowe, tryby warunkowe... Czyli wszystko, czego dusza i umysł zapragną. Na końcu znajdziemy nawet tabelę czasowników nieregularnych, które są przecież bardzo ważne!


Jest też zeszytem ćwiczeń. Są tu zadania, które znajdują się pod każdym poruszonym wątkiem. Znakomicie sprawdzają wiedzę jaką zdobyliśmy. Natomiast po większej partii materiału, możemy rozwiązać ćwiczenia porównujące użycie różnych form, np. kiedy stosujemy the, a lub an. Przy tym, nie musimy bać się też o to czy poprawnie je wykonaliśmy - wystarczy sprawdzić, gdyż i klucz odpowiedzi tutaj znajdziemy.


Wiele jest tematów, które mnie wciągnęły. Po szybkim przebrnięciu przez teorię, od razu zabierałam się za praktykę, czego skutkiem było dobre powtórzenie do egzaminu, który mnie czekał. Myślę, że gdyby nie Wielka gramatyka języka angielskiego na pewno sporo czasu by minęło, nim zasięgnęłabym wiedzy na niektóre tematy. Bo nie oszukujmy się, nieczęsto wyszczególnione są np. zaimki ruchu. Szczerze powiedziawszy, nigdy się z czymś takim nie spotkałam, więc było to miłe zaskoczenie! :)


Podsumowując:
* jeśli masz jakieś problemy z językiem angielskim, sięgnij po tą książkę;
* jeśli nie masz problemów, a chcesz poznać tajniki angielskiej gramatyki, sięgnij po nią
* jeśli znasz gramatykę angielską od podszewki, również po nią sięgnij. Powtórek nigdy nie za wiele!


Za możliwość szlifowania języka angielskiego, serdecznie dziękuję wydawnictwu Edgard!13 komentarzy:

 1. Książka jest rzeczywiście świetna! Jest u mnie na półce już od jakiegoś czasu i bardzo ją sobie chwalę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. no to widzę kolejną dobrą pozycję, która przydałaby mi się na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przydałaby mi się taka powtórka...

  OdpowiedzUsuń
 4. Natchnęłaś mnie na powtórkę z angielskiego - dawno go nie ruszałam :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka wydaje się idealna i bardzo chciałabym ją mieć, ale jest jeden problem. Książka stojąca na półce sama mnie nie nauczy, trzeba poświęcić na to sporo czasu, a u mnie z motywacją są problemy ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmmm... Właśnie czegoś takiego mi brakuje, jednak czy są tam wszystkie elementy gramatyki zawarte? Nie chciałabym sięgnąć po coś dla osób z poziomem podstawowym, dlatego wolę się spytać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zostałaś oTAGowana do zabawy blogerów.
  Szczegóły u mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okey, dzięki :) Może się zabawię^^

   Usuń
 8. Książa Eve jest dostępna za darmo na smashwords, więc możesz ją ściągnąć ;) Do tego jest krótka, na 10 minut.
  https://www.smashwords.com/books/view/143853

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze wiele dla mnie znaczą - dlatego pozostaw po sobie ślad, proszę :)